Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloPortal Malo Po GalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Meni






Latest topics
» kratkodlaki border colli
Naravna prehrana za pse EmptyTor Jun 17, 2014 1:10 pm by airedale10

» Mačji triki
Naravna prehrana za pse EmptyPet Mar 08, 2013 5:14 pm by ursa1234

» Nekaj o rodovniku & izbira primernega vzreditelja
Naravna prehrana za pse EmptyČet Feb 28, 2013 5:21 pm by airedale10

» Moje živalce
Naravna prehrana za pse EmptyNed Feb 10, 2013 6:15 pm by airedale10

» Berny
Naravna prehrana za pse EmptySob Jul 21, 2012 3:52 pm by berny&zala

» Labradorec [Labrador Retiever]
Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 25, 2012 3:31 pm by Hov-hov

» Sindy*
Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 18, 2012 9:08 pm by momokika

» How.<3
Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 18, 2012 9:05 pm by momokika

» Piramida
Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 18, 2012 5:45 pm by momokika


 

 Naravna prehrana za pse

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
cotton candy
Mlad pes
cotton candy


Število prispevkov : 905
Age : 31
Kraj : Škofja Loka
Registration date : 02/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptySob Jun 13, 2009 3:55 pm

Kakšne poglede imate na naravno pasjo prehrano, torej takšno, ki so jo deležni v divjini? Predvsem surovo meso in kosti, surove neočiščene ribe, čimmanj sadja, enkrat na teden post itd. ..

Link, ki me je razsvetlil: http://kuzki.povejnaprej.net/

Tako da, midve sva pridno prešaltale na surovo meso in kosti (mimogrede pri mesarju to čisto nič ne stane - kosti z malo mesa namreč) , zdrobljene jajčne lupine + jajca, nič več pasjih priboljškov, kuhane hrane...Moja obožuje predvsem piščančje kosti..(sosedovi mački pa se jih tudi nič ne branijo Nasmejan )

Čeprav briketom pa se še ne odpoveva čist. Sicer sva res kar precej zmanjšali dozo, vseeno pa bi bilo življenje brez njih dolgočasno Smejim se (beri: brez trikcev za popestritev vsakdanjika)

kaj vse se nahaja v briketih: http://kuzki.povejnaprej.net/hrana_ubija.html
Nazaj na vrh Go down
metulchk
Mlad pes
metulchk


Število prispevkov : 307
Age : 30
Kraj : Kranj
Registration date : 02/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptySob Jun 13, 2009 4:15 pm

Tole jaz gledam od takrat, ko si mi link poslala. Pa ne vem, a s tem začeti, a ne. Nekateri pravijo, da psi ful zrastejo, če jih hraniš s tem, in pa, da postanejo bolj močni (sama struktura psa). Piščančjih kosti si pa tudi ne upam dati, da se mi kdo zadavi...hm. Ampak po drugi strani pa vsi vemo, da briketi res niso najboljša hrana, glede na to, kaj tam piše, se ti pa res zagabijo.

Poročaj kako gre, jaz po vsej verjetnosti tudi začnem (samo mesarja moram prej obiskati Jezik kažem)
Nazaj na vrh Go down
http://www.rozalias.com
cotton candy
Mlad pes
cotton candy


Število prispevkov : 905
Age : 31
Kraj : Škofja Loka
Registration date : 02/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptySob Jun 13, 2009 5:03 pm

od piščančjih kosti ne smeš devat samo te, ki so votle (noge)..hrbet, vrat, perutničke, to vse gre..psi imajo v želodcu res močno kislino, ki piščančjo kost razgradi v 2-3 urah..

mesarka, h kateri jaz hodim, ima doma čivavo in jo hrani samo s tem Wink tako, da mi tudi nareže na približno primerne kose za mojo..

Na Pesjanarju ta debata poteka v temi 'Surova hrana'.
Nazaj na vrh Go down
Urška
Mlad pes
Urška


Število prispevkov : 4259
Age : 27
Registration date : 04/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyNed Jun 14, 2009 12:02 am

Mene je čista groza ko to berem s te strani.
Kaj mislite da to čisto vse hrane, ma verjetno pri kaki manj znani tudi ne, ali pač?
Bomo tudi mi verjetno postopoma prešaltali.
Sam se moraš pa prvo ful tut pozanimat, da primerno daješ.
cotton candy, koliko pa ti daš Iris vsak dan teh kosti in tega?
Nazaj na vrh Go down
http://astor.slohosting.com/
blue
Admin
blue


Število prispevkov : 2439
Age : 28
Registration date : 30/04/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyNed Jun 14, 2009 10:29 am

Adams: Res je. Kaj šokantnega se še skriva v tej hrani?


Newman: Se vam evtanazirani psi in mačke zdijo dovolj šokantni? To je razkrilo poročilo raziskovalnega novinarja San Francisco Chronicla, ki je evtanaziranim živalim sledil z veterinarskih klinik naravnost v obrate za predelavo 'mesa'.


Adams: Vi torej trdite, da nekatere evtanazirane živali končajo v pasjih in mačjih konzervah oziroma briketih?


Newman: Natanko tako. So namreč "beljakovine". So živalsko meso in to je edino, kar izdelovalci na ovojnini tudi napišejo. 'Živalsko meso in stranski produkti'.


Adams: Pa je to zakonsko dovoljeno?


Newman: Ne samo da je dovoljeno, zakonodajalec to pravzaprav celo spodbuja. Če v priročniku AAFCO (Ameriškega združenja za nadzor živalske prehrane) pogledate pod beljakovine, boste tam našli celo reciklirano usnje za čevlje. Sprašujem vas: bi vi svoji družini za večerjo ponudili usnje? Glede na to, da je usnje 'beljakovina' … To pa še ni vse. Zanje so vir beljakovin tudi perje, kopita, kože in rogovi. Ker so pač 100-odstotno sestavljeni iz beljakovin. Tudi moji nohti so čiste beljakovine, vendar mi moj zdravnik gotovo ne bi priporočal, naj jem nohte.



Adams: Kako pogoste so tovrstne sestavine v popularnih vrstah umetne pasje in mačje hrane?


Newman: Ocenjujem, da jih vsebuje najmanj 60 % popularnih znamk. Ne gre vedno le za evtanazirane domače ljubljenčke; ta industrijska hrana vsebuje tudi povožene živali, razne glodalce i.pd. Pogost primer so nutrije, ker ne stanejo nič in jih ni težko uloviti.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA? Waaaaw!
Jaz bom po moje še naprej ostala na briketih, naš ne prenaša dobro srurovega mesa oz. kosti... Ne vem
Nazaj na vrh Go down
Maša
Admin
Maša


Število prispevkov : 3394
Age : 27
Kraj : SlovKonjice
Registration date : 25/03/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyNed Jun 14, 2009 4:22 pm

cotton candy kaj vse pa daješ ti Iris (od mesa)?
Pa koliko briketov je prej pojedla (čez celi dan), koliko ji daješ pa sedaj?
Bi tudi jaz začela, ker če zrastejo je to super - nene, samo pač bi rada, da ima kvalitetnejše življenje. Poje pa itak vse kar vidi.
Nazaj na vrh Go down
http://dogland.naspletu.com
Urška
Mlad pes
Urška


Število prispevkov : 4259
Age : 27
Registration date : 04/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyNed Jun 14, 2009 4:44 pm

Pa mene je šokiralo, da naj bi bila drugače za pse življenska doba 27 let.
drugače bomo tudi mi spremenili. imajo pa vsi radi, so že parkrat dobili govejo kost.
Me pa tudi zanima zdaj v kakšnih količinah bi dajala vse skupaj.
Nazaj na vrh Go down
http://astor.slohosting.com/
cotton candy
Mlad pes
cotton candy


Število prispevkov : 905
Age : 31
Kraj : Škofja Loka
Registration date : 02/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyNed Jun 14, 2009 8:54 pm

hmm jaz to malo bolj na oko odmerim..zdaj je dobivala 3x po eno šalčko briketov čez dan, zdaj ma pa namest ene šalčke popodne kos piščančjega hrbta z mesom, pa potem za večerjo govejo kost..
jutri grem še po drobovino in ribico..potem jo bom pa malo bolj vagala in nadzirala njeno težo, pa potem prilagajala..

sicer bi pa zdaj mogla na sprehode nosit s seboj smetišno in metlico namesto vrečk..kakec se namreč takoj spremeni v prah, samo da se ga dotakneš Smejim se ..no vsaj jutranji (ob večerih dobi govejo kost in potem tud kakec ne more biti mehek)

Polonina Wi je bila menda že od mladičkastih dni na BARFu..
Nazaj na vrh Go down
Urška
Mlad pes
Urška


Število prispevkov : 4259
Age : 27
Registration date : 04/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyNed Jun 14, 2009 9:21 pm

cotton candy je napisal/a:
hmm jaz to malo bolj na oko odmerim..zdaj je dobivala 3x po eno šalčko briketov čez dan, zdaj ma pa namest ene šalčke popodne kos piščančjega hrbta z mesom, pa potem za večerjo govejo kost..
jutri grem še po drobovino in ribico..potem jo bom pa malo bolj vagala in nadzirala njeno težo, pa potem prilagajala..

sicer bi pa zdaj mogla na sprehode nosit s seboj smetišno in metlico namesto vrečk..kakec se namreč takoj spremeni v prah, samo da se ga dotakneš Smejim se ..no vsaj jutranji (ob večerih dobi govejo kost in potem tud kakec ne more biti mehek)

Polonina Wi je bila menda že od mladičkastih dni na BARFu..


Ampak ona je verjetno zraven tudi na briketih, glede na to, da ji veliko klika?
Nazaj na vrh Go down
http://astor.slohosting.com/
blue
Admin
blue


Število prispevkov : 2439
Age : 28
Registration date : 30/04/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyNed Jun 14, 2009 9:40 pm

Poznam ene par psarn, ko so že mladiči od 3tedna naprej na BARF in tako tudi ostane... Wink
Nazaj na vrh Go down
cotton candy
Mlad pes
cotton candy


Število prispevkov : 905
Age : 31
Kraj : Škofja Loka
Registration date : 02/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 15, 2009 2:02 pm

hihi moja izbrana psarna tudi hrani puppyje s surovimi kokošjimi vratovi smeh danes ugotovila s slikic..

aja no pa iskanje kakcev bo postalo lažje delo, saj bodo večinoma beli Jezik kažem
Nazaj na vrh Go down
blue
Admin
blue


Število prispevkov : 2439
Age : 28
Registration date : 30/04/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 15, 2009 2:45 pm

cotton candy je napisal/a:
hihi moja izbrana psarna tudi hrani puppyje s surovimi kokošjimi vratovi smeh danes ugotovila s slikic..

aja no pa iskanje kakcev bo postalo lažje delo, saj bodo večinoma beli Jezik kažem

A sem kej zamudila? Smejim se kul

Kake kakce pa majo vaši sploh, Capi ima po surovem mesu skoraj vedno drisko ali pa bruha, bom poskusila danes še z ribami pa bomo videli... Srečen
Nazaj na vrh Go down
blue
Admin
blue


Število prispevkov : 2439
Age : 28
Registration date : 30/04/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 15, 2009 8:16 pm

Tjararararam, zdaj se počasi uvajamo v tale BARF program in pri hranjenju bom očitno morala biti vedno zraven njega, saj tisto surovo meso (danes ribe) dobesedno požre oz. pogoltne v eni minuti, potem se pa čudim zakaj bruha. Obračam oči Obračam oči Ne bomo pa čisto odstranili industrijske hrane, občasno bo še dobil kako skledo briketov, testenin, riža in pa priboljškov.

Nimam pa nobene predstave glede količine? Pri briketih sem mu dajala 120g na dan, zdaj dobi še ene 40g, kaj pa ostalo? Goveja kosti pa kako ribo ? Ali pa eno govejo kost pa 2 piščančja hrbta? Nič, bom jaz začela malo bolj raziskovat oz. se bom poglobila v vse skupaj, malo vprašala pa bomo videli. smeh
Nazaj na vrh Go down
cotton candy
Mlad pes
cotton candy


Število prispevkov : 905
Age : 31
Kraj : Škofja Loka
Registration date : 02/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 15, 2009 8:43 pm

ah ne nič nisi zamudila, samo malo gledam psarne, to je pa vse.. Wink nikoli ni prehitro Srečen

uff vidim, da sem vas navdušila Nasmejan
jah iris sem tudi danes šokirano pogledala, ko sem ji dala tretjino hrbta in ga je samo pogoltnila s kostjo vred Huh ..ampak očitno ni bilo nič hudega, še vedno živi Jezik kažem
Nazaj na vrh Go down
Maša
Admin
Maša


Število prispevkov : 3394
Age : 27
Kraj : SlovKonjice
Registration date : 25/03/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 15, 2009 10:09 pm

Mee dobi 300g na dan. Pa npr. da klikam s kakšnimi 100g na dan, koliko naj bi tistih 200g (prb)nadomestilo?
Nazaj na vrh Go down
http://dogland.naspletu.com
cotton candy
Mlad pes
cotton candy


Število prispevkov : 905
Age : 31
Kraj : Škofja Loka
Registration date : 02/05/2008

Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse EmptyPon Jun 15, 2009 11:20 pm

mesa in kosti moraš dati po količini vedno več kot briketov..
jaz ne vem..tako kot se mi zdi da bo dovolj..če bi začela občutno hujšati, bi jo hranila več, v nasprotnem primeru manj.. Obračam oči
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Naravna prehrana za pse Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Naravna prehrana za pse   Naravna prehrana za pse Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Naravna prehrana za pse
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Prehrana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: Psi so zakon :: Prehrana-
Pojdi na: