Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloPortal Malo Po GalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Meni






Latest topics
» kratkodlaki border colli
Cavalier king charles španjel EmptyTor Jun 17, 2014 1:10 pm by airedale10

» Mačji triki
Cavalier king charles španjel EmptyPet Mar 08, 2013 5:14 pm by ursa1234

» Nekaj o rodovniku & izbira primernega vzreditelja
Cavalier king charles španjel EmptyČet Feb 28, 2013 5:21 pm by airedale10

» Moje živalce
Cavalier king charles španjel EmptyNed Feb 10, 2013 6:15 pm by airedale10

» Berny
Cavalier king charles španjel EmptySob Jul 21, 2012 3:52 pm by berny&zala

» Labradorec [Labrador Retiever]
Cavalier king charles španjel EmptyPon Jun 25, 2012 3:31 pm by Hov-hov

» Sindy*
Cavalier king charles španjel EmptyPon Jun 18, 2012 9:08 pm by momokika

» How.<3
Cavalier king charles španjel EmptyPon Jun 18, 2012 9:05 pm by momokika

» Piramida
Cavalier king charles španjel EmptyPon Jun 18, 2012 5:45 pm by momokika


 

 Cavalier king charles španjel

Go down 
AvtorSporočilo
Alja.
Admin
Alja.


Število prispevkov : 2474
Age : 28
Kraj : Radenci
Registration date : 02/05/2008

Cavalier king charles španjel Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Cavalier king charles španjel   Cavalier king charles španjel EmptyNed Maj 04, 2008 1:25 pm

Cavalier King Charles Spaniel



Cavalier King Charles Spanieli ali kavalirčki so prikupni psički si spadajo v FCI 9 skupino. Včasih so jih uporabljali za lovske pse zato imajo še danes žilico za lov. Po žilah jim teče kraljevska kri saj jih je kot ljubljančke imal kralj Charles, baje jih je imel raje kot svoje starše.

Kavalirčki so v treh barvnih izvedbah. Najbogostejši sta BH( rjavo bela) in TR (belo-črna in malo rjave) barve. Poznamo še barvo Runy (svetlo rjava barva) in barvo Black&Ten (temna barva po določenih mestih rjava).
Cavalier king charles španjel Hglg
Cavalier king charles španjel Jfgkf
Cavalier king charles španjel Lhgc
Cavalier king charles španjel Khcgfl

Dlaka kavalirjev nesme biti kodrasta lahko pa je rahlo valovita.

Nagnjeni so različnim dednim boleznim najpogosteje so bolezni srčka, zato morate paziiti pri izbiri vzreditelja itd.

Kavalirčka redno češite saj bo dlaka s tem postala zelo gladka in sijoča, pri kvaliteti dlake je potrebna tudi zdrava in kvalitetna prehrana.

Cavalier King Charles Spanieli uživajo ob družbi, lahko z vami petekajo dolgo razdaljo ali pa 3ure poležavajo pred televizijo samo, da so v vaši družbi. So izjemno inteligentni in z veliko potrplenja jih lahko naučimo veliko trikcev... Tudi ko so stari so zelo otročji in se radi gibajo ter igrajo.

Njihova plečna višina je od 32 do 36 cm. Njihova idealna teža pa naj bi bila od 6,5 do 8,5 kg.
Cavalier king charles španjel Kh

Slike so iz googla. :mrgreen:

Avtor: Špela [blue]



Standardna številka:
136

FCI skupina: FCI 9 družni psi

Videz: Ima dolgo se bleščečo dlako ki se rahlo vjuga ob konicah. Delimo jih na štiri različne barve; črno in rjavo (black and ten), kostanjevo rdečo (ruby), tribarvno (rjava, bela in črna; tricolor) in bel z rjavimi lisami (blenheim). Ima majhno glavo, na kateri ima daljši gobček od Karlovih Španijelov (King Charles Spaniel). Ušesa nosi nizko nastavljena, visijo jim navzdol ter jih nosijo ob obedveh ličnicah. Imajo črn smrček. Na glavi nosijo tudi zelo razmaknjene velike, (ampak res) zelo velike črne oči. V nekterih primerih je rep skrajšan na polovico, če ni, je močno obdlakan, ki tvori polkrog.

Značaj: Ti psi so zelo prijazni, lahko učljivi, igrivi in veliki družabniki. Dobro se razume s psi drugih pasem. Primerni so za agility, vendar moramo pazit pri zdravstvenih težavah. Nekateri imajo še vedno nekaj lovskega nagona, kot so ga včasih uporabljali, zato se rad podi za pticami...

Življenski prostor: Primeren pes za v stanovanje, vendar kljub temu potrebuje veliko gibanja. Ne smemo ga pa pustiti samega nekje kjer ne bo imel kakšen dan nič sprehodov ali gibanja, saj se bo počutil zavrženega.

Nega:
Potrebuje posebno nego ušes in repa, sploh ušes saj imajo tam zelo občutljivo dlako. Vsak dan ga je treba dobro krtačiti po ušesih, drugače pa je priporočljivo tudi odrezati odvečno dlako na ušesih.

Zdravje:
zelena mrena (bolezen kjer pride do okvare očesnega živca zaradi povišanega očesnega pritiska), entropij (uvihanje roba veke).

Zgodovina: Ta pasma je bila zelo priljubljena med kralji, to nam pove samo ime. Na začetku 19. stoletja so ga uporabljali za lovca na ptice (oziroma pernato divjad), potem pa so ga spremenili v ljubkega družabnika.

Slike:

Cavalier king charles španjel 18y-dafi
Blcak and Ten (Pes iz pasje razstave Celje WW, slikala sem jaz)

Cavalier king charles španjel R8-2008-0
Tricolor (pes iz pasje razstave Celje WW, slikala sem jaz)

Cavalier king charles španjel Sjx-2008-0
Blenheim (pes iz pasje razstave Celje WW, slikala sem jaz)

Cavalier king charles španjel 2bv-ruby
Ruby (vir slike: http://www.casazzacavaliers.com/the%20girls.htm )

Avtor: Maša [Maša]

PREPOVEDANO KOPIRANJE OBEH TEKSTOV!
Nazaj na vrh Go down
http://chappiii.slohosting.com
 
Cavalier king charles španjel
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Cavalier King Charles Spaniel
» Cavalier Quido <3

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: Članki :: Pasme-
Pojdi na: