Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloPortal Malo Po GalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Meni






Latest topics
» kratkodlaki border colli
Ameriški buldog EmptyTor Jun 17, 2014 1:10 pm by airedale10

» Mačji triki
Ameriški buldog EmptyPet Mar 08, 2013 5:14 pm by ursa1234

» Nekaj o rodovniku & izbira primernega vzreditelja
Ameriški buldog EmptyČet Feb 28, 2013 5:21 pm by airedale10

» Moje živalce
Ameriški buldog EmptyNed Feb 10, 2013 6:15 pm by airedale10

» Berny
Ameriški buldog EmptySob Jul 21, 2012 3:52 pm by berny&zala

» Labradorec [Labrador Retiever]
Ameriški buldog EmptyPon Jun 25, 2012 3:31 pm by Hov-hov

» Sindy*
Ameriški buldog EmptyPon Jun 18, 2012 9:08 pm by momokika

» How.<3
Ameriški buldog EmptyPon Jun 18, 2012 9:05 pm by momokika

» Piramida
Ameriški buldog EmptyPon Jun 18, 2012 5:45 pm by momokika


 

 Ameriški buldog

Go down 
AvtorSporočilo
Balu
Mlad pes
Balu


Število prispevkov : 2338
Age : 28
Kraj : Radenci
Registration date : 04/05/2008

Ameriški buldog Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Ameriški buldog   Ameriški buldog EmptySob Jan 03, 2009 11:10 pm

Ameriški buldog je pasma, prvotno namenjena za čuvanje živine in domačij. Američani radi omenijo, da je to bratranec starega Angleškega buldoga. V ZDA je prišel že v 17 stoletju.

Ameriški buldog je na pogled izredno močan pes. Ima kratko dlako, lahko belo, belo z ožigi, črno ali belo progasto, lahko je barve srnjaka in bele, barve srnjaka in belimi ožigi ali kar kombinacija vseh teh barv. V povprečju zrastejo od 52 do 70 cm in tehtajo od 27 do 57 kg.

Zanimivo je, da obstajata 2 tipa Ameriških buldogov in sicer Standard in Classic. Ljudje predvsem zelo radi zamenjujejo Standard Ameriškega buldoga z Pit Bull terjerjem bele barve, menda zaradi precejšnje podobnosti.

Po večini so to veseli in prijazni psi. Radi imajo svojo družino, znajo postati pravi hišni ljubljenčki. Vsekakor pa zahtevajo status družinskega člana. Znajo biti tudi dominantni, zato je nujno, da je vsaj nekdo v družini, ki je njegov alfa in ima z vzgojo že nekaj izkušenj. To ni pasma za začetnike. Zna biti zelo trmast in svojeglav, predvsem pa je pomembno, da ga znate nadvladati, kajti to je zelo močan pes. Čaka vas torej trda in dolga vzgoja.

Ameriškemu buldogu je od tistega časa, ko so ga prvič prinesli v ZDA po do danes, grozilo že izumrtje. Danes je varen pred tem in uživa svojo popularnost, kot družinski ali delovni pes.

Ameriški buldog je namreč tudi izvrsten deloven pes. V ZDA ga uporabljajo specialne enote vojske in policije, znan pa je tudi po tem, da je odličen pes reševalec.

Opis: pasme-psi.com


Na morju v Franciji, ko mi je bil dolgčas me je zabavala ta buldoginja Diva Kiss
Ameriški buldog Dscn0279 Ameriški buldog Dscn0280 Ameriški buldog Dscn0281 Ameriški buldog Dscn0284
Nazaj na vrh Go down
http://buldogbalu.jezakon.com
 
Ameriški buldog
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Francoski buldog

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: Pasme :: Čakalnica in nepriznane-
Pojdi na: