Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloPortal Malo Po GalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Meni






Latest topics
» kratkodlaki border colli
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyTor Jun 17, 2014 1:10 pm by airedale10

» Mačji triki
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPet Mar 08, 2013 5:14 pm by ursa1234

» Nekaj o rodovniku & izbira primernega vzreditelja
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyČet Feb 28, 2013 5:21 pm by airedale10

» Moje živalce
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyNed Feb 10, 2013 6:15 pm by airedale10

» Berny
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptySob Jul 21, 2012 3:52 pm by berny&zala

» Labradorec [Labrador Retiever]
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPon Jun 25, 2012 3:31 pm by Hov-hov

» Sindy*
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPon Jun 18, 2012 9:08 pm by momokika

» How.<3
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPon Jun 18, 2012 9:05 pm by momokika

» Piramida
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPon Jun 18, 2012 5:45 pm by momokika


 

 Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]

Go down 
+3
tjaša123
Amnesia
Alja.
7 posters
AvtorSporočilo
Alja.
Admin
Alja.


Število prispevkov : 2474
Age : 28
Kraj : Radenci
Registration date : 02/05/2008

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptySob Maj 03, 2008 11:52 am

Zgodovina
Mali nemški špic izvira iz Nemčije. Velikokrat so ga zamenjali za pomeranca, oz. Pritlikavega nemškega špica. Te ločitve med malim in pritlikavim nemškim špicem v preteklosti še ni bilo- vsi špici z maksimalno 29cm plečne višine so bili Mali špici.

Standard
Mali nemški špic spada v FCI 5 skupino. Uporablja se kot čuvaj in spremljevalec.
Zaradi lepo oblikovane glave in majhnih pokončno nošenih ušes ter še nekaj drugih značilnosti spominja na lisico. Ima gosto dlako in bujno poddlako. Lahko je črne, bele, lisičje rjave, temno rjave(čokoladne), oranžne, krem, voljčje sive barve. Lahko je tudi dvobarven.
Po videzu je zelo »vesel« in zabaven pes. Zraste do plečne višine 30cm, Težek pa naj bi bil 3-4kg. Njegov lep,košat rep je zavit na hrbet

Karakter
Mali nemški špic ni dobrovoljček le po videzu,temveč tudi po značaju. Pri njem se najprej opazi njegova živahnost, vdanost in inteligenca. Pri njem boste takoj opazili komu »pripada«, saj je izredno navezan na lastnika. Skoraj nikoli se ne ustraši, če pa že,pa to dobro skrije, saj se pogumno postavi in začne glasno lajati. Do tujcev je nezaupljiv, a že kmalu se s tem sprijazni in tujec počasi postaja dober prijatelj. Ni primeren za zelo majhne otroke, a se nanje lahko privadi. Prav tako ga moramo že od mladosti navajati na ostale živali.

Učenje
Mali nemški špic je zelo učljiv. Lahko ga naučimo najrazličnejše trikce, le da je na začetku včasih trmast. Primeren je za skoraj vse pasje športe, še posebaj v agilityju zelo uživa, če ga učimo s pravilnim pristopom in motivacijo.
So hitri, gibčni in veseli kužki, ki se radi gibljejo.

Nega
Če bi iskali pse,ki potrebujejo zelo malo nege, bi med njimi bil tudi mali nemec. Ta pasma sploh ni zahtevna, zadostuje tedensko krtačenje. Še bolje pa je da ga počešemo oz. skrtačimo vsak dan. Ta gospod med špici ni rad umazan, zato se po vsakem »umazanem« sprehodu, umije »po mačje«.

Zdravje
Nemški špici so izredno zdravi psi, nimajo posebnih zdravstvenih težav ali bolezni.
A redna cepljenja in obiski pri veterinarju niso nikoli odveč!

Življenje z Mnš-jem in primeren lastnik
Če si želite majhnega a živahnega, učljivega a včasih trmastega psa, psa z lepo dlako a brez posebnih potreb po negi, ste pri malem nemškem špicu na pravem naslovu.
Ta ljubek psiček je pes za staro in mlado. Če želite,da je vaš špic zadovoljen,si boste z njim privoščili kakšen agility,rally obedience ali CF trening, saj ti psi gibanje naravnost obožujejo!

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Hilla9kk
http://kotisivu.dnainternet.net/tl343/Kotisivut/kleinspitz.htm

http://www.pesjanar.si/index.php/2007/932
Nazaj na vrh Go down
http://chappiii.slohosting.com
Amnesia
Mladiček



Število prispevkov : 6
Age : 33
Registration date : 26/04/2009

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPon Maj 25, 2009 9:00 pm

Alja, ti si lastnica malega špica, kajne?
No, jaz sem še novinka v pasjem svetu, zato imam zate oz. za kakega drugega lastnika nekaj vprašanj.

O karakteristikah špica sem že nekaj prebrala, zato bi potrebovala še nekaj izkušenj iz prve roke.
-Ali špici puščajo veliko dlake?
-V dopoldanskem času nas nekaj ur ne bo (sta le upokojena babica in dedek) - je priporočeno, da pustimo psička v stanovanju ali ga izpustimo na prosto?
-Kako se špic razume z drugimi psi (sploh samčki) ?
-se je vnetja okrog oči, ki ga opažam pri nekaterih, mogoče znebiti?
-Ali je 250 € zanje primerna cena? (ta podatek sem zasledila)
-kdaj in kolikokrat hodite z njim na sprehode in kako dolgo?
Nazaj na vrh Go down
tjaša123
Mladiček



Število prispevkov : 281
Age : 30
Kraj : Škofja Loka
Registration date : 16/02/2009

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPon Maj 25, 2009 10:41 pm

Jaz nimam špica, sem pa poznala enega, ki je hodil v pasjo šolo že pred časom

25O evrov za rodovniškega špica je mislim da precej premalo. Koliko je meni znao se cene gibljejo nekje od 600-800 evrov navzgor (Alja popravi me če to ni res)
Špic rabi sprehod tako kot vsak drug pes. Mislim da so 3 sprehodi na dan dovolj v primeru, da imate vrt, kjer bi pes lahko opravljal potrebo. Bodimo realni, da tudi mi ne gremo na WC samo 3 krat na dan. Wink Wink
Kako se razume z drugimi psi je stvar vzgoje. Če je (sploh samček) bolj dominanten potem se znajo pojavit težave. Mislim pa da se tudi dominanten samček zastopi s mladički in psičkami.
Mislim da imamo vsi, ki imamo pse v stanovanju, v stanovanju tudi ko nas ni. Super je če babica in dedek lahko kdaj prideta kuža spustit ven, da gre lulat.

Ostalo pa naj pove Alja...če kaj ni prav napisano pa naj me še popravi Jezik kažem Jezik kažem
Nazaj na vrh Go down
http://en.fotoalbum.eu/tjasa_93
najchy
Moderator
najchy


Število prispevkov : 2446
Age : 29
Kraj : Strunjan
Registration date : 02/05/2008

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPon Maj 25, 2009 11:13 pm

Imam mešanca med špicem sicer ne nemškim preživim pa veliko časa z nemško špicinjo sicer ne rodovniško a vseno.

-Ko je čas menjave dlake spuščajo res ogromno dlake še posebej če jih redno ne česeč.

-Če boste imeli psa v hiši naj bo seveda tudi ko vas ni v hiši.

-Kar jih poznam se dobro razumejo z mačkami je pa res use stvar uzgoje,če nimajo slabih iskušen se po mojih izkušnjah tudi dobro razumejo z ostalimi psmi.
Če je kakšna slaba izkušnja umes se pa sistem poruši.
Mojega še kakšno leto poskušam nazaj privadit da usi psi ne pridejo do tebe in ze ugriznejo ampak os tudi normalni psi ki te povohajo in grejo mimo.
Doker pride pes lepo mirno do njega in ga povoha ni problema če zarenči ali pa zalaja je pa takoj fajt.Čeprau je že bl priden se spraulja po večini na večje pse.

-Čisto pozdravit se ne da saj ko je prepih je takoj izcedek,imajo pač občutljive oči,se pa da dobit granule za v hrano ki naj bi blažili.

-Za rodovniškega psa je to odločno premalo.
Pomoje je premalo tudi za narodovniškega psa.

-mislim da bi bli 3 sprehodi dovol če bi biu eden od njih res dolg.
Umes se pa lahko še poigaš itd itd...
Js mojega učasih ne peljem na sprehod saj imamo velih vrt in povadimo kakšen obrat,trikec mečemo frizbije žogice ponovem smo se začeli tudi vleč in mu je to čisto dovol.

Povem ti še to:
Špici veliko lajajo tako da če nočeš imet problemov mu boš mogla že od malega povedat če rečeš tiho da je tiho.
Če mu lajanje pride v navado boš mela na lep naćin učenja kar nekaj mesecov da ga boš odvadla.
Nazaj na vrh Go down
http://www.freewebs.com/najchy/
tjaša123
Mladiček



Število prispevkov : 281
Age : 30
Kraj : Škofja Loka
Registration date : 16/02/2009

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPon Maj 25, 2009 11:27 pm

najchy je napisal/a:


Povem ti še to:
Špici veliko lajajo tako da če nočeš imet problemov mu boš mogla že od malega povedat če rečeš tiho da je tiho.
Če mu lajanje pride v navado boš mela na lep naćin učenja kar nekaj mesecov da ga boš odvadla.

O ja ne govori....v šoli na začetku ni bilo niti sekunde miru, danes pa je že malo bolje. No sosedi pa so imeli špica (ne nemškega) 14 dni na počitnicah...lajal je 25 ur na dan Se jezi Smejim se Smejim se
Nazaj na vrh Go down
http://en.fotoalbum.eu/tjasa_93
Alja.
Admin
Alja.


Število prispevkov : 2474
Age : 28
Kraj : Radenci
Registration date : 02/05/2008

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyTor Maj 26, 2009 3:48 pm

Hm. moj sicer ni čistokrven..
Anja in tjaša sta ti itak že odgovorili, pa vseeno.

Dlake imamo po pravici povedano po celem stranuvanju veliko. Jaz ga češem (oz. krtačim) na tri dni, včasih enkrat na teden in je takrat malo manj dlake, čeprav naj bi ne bi bilo potrebno pogosto česanje. Drugače se naš skoraj nikoli pretirano ne umaže, razen ko je dež in je zunaj mokro. Striže se jih načeloma ne, jaz sem mu pred kratkim malo popravila 'hlače' (predel z dolgo dlako na zadnjih nogah), kopala sem pa ga do zdaj samo še trikrat (star je dve leti pa pol) pa ima super dlako. Mislim da so glede tega precej nezahtevni, pač malo večkrat pometeš (ko menjajo dlako) in to je to.

Pes je naj v hiši. (bogve kaj se psu lahko zgodi če je sam zunaj) Fajna zadeva je kletka v kateri je lahko, ko ni nikogar doma, lahko ga zaposlite s kakšnimi grickami ali miselno igračko.Če sta dedek in babica doma naj je pri njima, in ga naj parkrat spustita ven da opravi potrebo.

Kako se razumejo s psi je odvisno od vzgoje. Če ga boš že od malega navajala na samce ne bi smeli imeti večjih problemov, moj je v stilu 'pusti me pri miru pa bom jaz tebe' Obračam oči samce ki jih je vajen in samičke obožuje.
Anja je omenila mačke. Chappi- takoj ko vidi mačko- črta do nje, čimhitreje da ti ne uide in karseda glasno da te ja vsi slišijo. Obračam oči Ko je pes prišel k hiši smo imeli cca dve leti starega mačka, precej samosvojega in takega razvajenega in 'glavnega'. Že prvi dan smo stavek 'mali nemški špici so neustrašeni preganjalci mačk.' ki si ga zasledil v res vsaki knjigi in spletni strani lahko samo potrdili. Maček nam je zameril, tri dni ga ni bilo domov, pes se je čudil kaj je to za ena pojava. In čez teden dni to, da si ju našel spati skupaj na postelji ni bilo več nič nenavadnega. Mislim ,da je bil to edini maček, ki ga je Čapi kdajkoli imel rad (pa ne za preganjanje). Pomojem ga ne bi blo težko navaditi na novega mačka. (NO JA bomo vidli. : P)
In nori so na ljudi (vsaj naš). Ko pride kdo od domačih domov itak znori, ko dobimo obisk ali pa pride kdo od prijateljev k meni pa valda mora biti v središču pozornosti in ga vsi morajo božati. Obračam oči

Tole vnetje v bistvu ni vnetje ampak izcedek. Sploh pozimi ko je mrzlo, in ko je zunaj vetrovno se jim oči zelo solzijo in je izcedek hujši. Jaz se zaradi te 'lepotne napake' ne sekiram več. (Nimajo pa ga vsi.)

Za ta denar čistokrvnega psa ne boš dobila. (nerodovniškega že, pasemskega pa ne.) Cene so različne, gibljejo se okoli 500. 600€ in več.

Midva sploh ne hodiva veliko na sprehode. Eden dolg, mogoče še kakšen zraven in to je to. Jaz hodim pozno popoldan ali pa zvečer ko ni več tako vroče, pozimi pa že prej. Zjutraj ga samo spustim na vrt (ali pa ga babica) da opravi svoje, ker grem ob sedmih v šolo in res nisem človek, ki bi se hitro vstajal, da bi še psa peljal na sprehod. Pa ven ga spustim še ponoči (okol desetih, enajstih) preden grem spat. Po navadi mu skoz dan kaj mečem žogico ali frizbi na vrtu ali pa mu postavim tunelček, slalom in nekaj ovir pa malo trenirava, da se malo zmatra.

Čapi laja veliko. (okej to je premil izraz- laja ogromno.) Ko kdo pozvoni, ko dobimo obisk, ko pridem jaz domov, ko vidi nekaj, česar na tistem mestu ponavadi ni, ko kdo povzdigne glas,... - no way da je tiho.
Hitro se navežejo na enega človeka in so tudi precej ljubosumni in zaščitniški. Odkar imam psa imam dve senci. In če se mi kdo nevarno približa, me udari, malo čudno prime ali kaj podobnega se takoj buni (nekaterih je že navajen in se več ne).
Kaj še? Je precej neješč. Briketov sploh noče jesti, zato zdaj več klikava in mu dajem brkete za nagrado, da vsaj nekaj poje. Drugače se res radi učijo novih stvari in znajo razmišljati. Trikci so zakon. ;P Midva sva se vsev kar smo se učili v pasji šoli naučila že prej, doma, ampak sem vesela da sva hodila, ker se je tako navadil delati še v bližini drugih psov. Zdaj trenirava agility ampak je tako- na treningih je super (hiter), na tekmah pa me zajebava in noče hitro laufat. Sejbo. ;D

Okej, malo sem se razpisala. hh. Se odločaš za nakup ali sprašuješ samo informativno?
Nazaj na vrh Go down
http://chappiii.slohosting.com
blue
Admin
blue


Število prispevkov : 2439
Age : 28
Registration date : 30/04/2008

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyTor Maj 26, 2009 4:39 pm

ojoj, Alja, vedva sta bila na Ptuju čist kul hitra. Srečen vIn sploh ne vem zakaj se pritožuješ. >< Nasmejan
Nazaj na vrh Go down
Samojedka Nala
Mlad pes
Samojedka Nala


Število prispevkov : 475
Age : 27
Kraj : Maribor
Registration date : 11/04/2009

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyTor Maj 26, 2009 6:27 pm

Vau super opis smeh Veliko si napisala Jezik kažem
Nazaj na vrh Go down
http://Anchek.webs.com/
Lana
Mladiček
Lana


Število prispevkov : 38
Age : 26
Kraj : škofljica
Registration date : 08/11/2009

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPet Apr 23, 2010 6:49 pm

jaz ga dobim avgusta Obračam oči ....gremo ga na Češko iskat!!!!!Can`t wait!!!! Obračam oči Ljubezen Obračam oči
Nazaj na vrh Go down
Lana
Mladiček
Lana


Število prispevkov : 38
Age : 26
Kraj : škofljica
Registration date : 08/11/2009

Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] EmptyPon Dec 06, 2010 9:29 pm

jaz mam pa eno vprašanje a veste kje lahko dobim malega Nemškega špica Huh ?
Nikjer ga ne najdem...
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]   Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz] Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Mali nemški špic [Kleinspitz, Small german Spitz]
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: Pasme :: FCI 5-
Pojdi na: