Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloPortal Malo Po GalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Meni






Latest topics
» kratkodlaki border colli
Kastracija/sterilizacija EmptyTor Jun 17, 2014 1:10 pm by airedale10

» Mačji triki
Kastracija/sterilizacija EmptyPet Mar 08, 2013 5:14 pm by ursa1234

» Nekaj o rodovniku & izbira primernega vzreditelja
Kastracija/sterilizacija EmptyČet Feb 28, 2013 5:21 pm by airedale10

» Moje živalce
Kastracija/sterilizacija EmptyNed Feb 10, 2013 6:15 pm by airedale10

» Berny
Kastracija/sterilizacija EmptySob Jul 21, 2012 3:52 pm by berny&zala

» Labradorec [Labrador Retiever]
Kastracija/sterilizacija EmptyPon Jun 25, 2012 3:31 pm by Hov-hov

» Sindy*
Kastracija/sterilizacija EmptyPon Jun 18, 2012 9:08 pm by momokika

» How.<3
Kastracija/sterilizacija EmptyPon Jun 18, 2012 9:05 pm by momokika

» Piramida
Kastracija/sterilizacija EmptyPon Jun 18, 2012 5:45 pm by momokika


 

 Kastracija/sterilizacija

Go down 
+7
najchy
blue
sara
Alja.
lemurka
Maša
Urška
11 posters

Kastrirati/stelirizirati? Da ali Ne
Se strinjam
Kastracija/sterilizacija Vote_lcap79%Kastracija/sterilizacija Vote_rcap
 79% [ 19 ]
Mi je vseno
Kastracija/sterilizacija Vote_lcap17%Kastracija/sterilizacija Vote_rcap
 17% [ 4 ]
Se sploh ne strinjam
Kastracija/sterilizacija Vote_lcap4%Kastracija/sterilizacija Vote_rcap
 4% [ 1 ]
Skupaj glasov : 24
 

AvtorSporočilo
Urška
Mlad pes
Urška


Število prispevkov : 4259
Age : 27
Registration date : 04/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 3:01 pm

Kakšno mnenje imate o kastraciji/sterilizaciji mačk? Ali ste svoje mačke že dali, oz. jih mislite dati? Ali pa se vam zdi da to ni potrebno?


Nazadnje urejal/a Urška Sob Apr 11, 2009 5:24 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
http://astor.slohosting.com/
Maša
Admin
Maša


Število prispevkov : 3394
Age : 28
Kraj : SlovKonjice
Registration date : 25/03/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 3:09 pm

Jaz se 100% strinjam, za sterelizacijo/kastracijo. Ker če imaš samičko ima vsak mesec mladiče, če imaš pa mačka pa se potepa. Mi smo dali našega kastrirat ker nismo hoteli, da bi bil veliko zdoma. Wink
Nazaj na vrh Go down
http://dogland.naspletu.com
Urška
Mlad pes
Urška


Število prispevkov : 4259
Age : 27
Registration date : 04/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 3:13 pm

Tudi jas sem za.


Murči gre najbrž v četrtek ali pa v petek se kastrirat - predvsem zato da se ne bo več tako potepal (je več možnosti da ga zbije avto), pa zaradi zdravja, ker lahko dobi res veliko bolezni preko spolnosti Wink
Nazaj na vrh Go down
http://astor.slohosting.com/
lemurka
Mlad pes



Število prispevkov : 1504
Age : 30
Kraj : Ljubljana
Registration date : 02/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 3:37 pm

Tut js sm za!! Ampak če bi bila pa mačka pasemska bi pa še premislila..
Nazaj na vrh Go down
http://nara-dream.moj-album.com
Alja.
Admin
Alja.


Število prispevkov : 2474
Age : 28
Kraj : Radenci
Registration date : 02/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 3:50 pm

lemurka je napisal/a:
Tut js sm za!! Ampak če bi bila pa mačka pasemska bi pa še premislila..
Rodovniške mačke kar veliko vzrediteljev že cepi, preden mladički odidejo v nov dom.. Je treba najti dobrega vzreditelja, ki ti zaupa, če se želip ukvarjati z vzrejo.
Nazaj na vrh Go down
http://chappiii.slohosting.com
sara
Mladiček
sara


Število prispevkov : 276
Age : 33
Kraj : Okolica Ajdovščine
Registration date : 10/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 3:54 pm

Se strinjam (tako kot pri nepasemskih psih). Muc je dejansko na vsakem koraku dovolj, že poulične muce imajo več kot preveč mladičkov, zato lahko vsaj za tiste, ki so pod našim varstvom poskrbimo da jihne "producirajo"
Nazaj na vrh Go down
http://www.freewebs.com/zlatkariva
lemurka
Mlad pes



Število prispevkov : 1504
Age : 30
Kraj : Ljubljana
Registration date : 02/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 3:57 pm

Alja. je napisal/a:
lemurka je napisal/a:
Tut js sm za!! Ampak če bi bila pa mačka pasemska bi pa še premislila..
Rodovniške mačke kar veliko vzrediteljev že cepi, preden mladički odidejo v nov dom.. Je treba najti dobrega vzreditelja, ki ti zaupa, če se želip ukvarjati z vzrejo.

Ja vem ja Wink
Nazaj na vrh Go down
http://nara-dream.moj-album.com
blue
Admin
blue


Število prispevkov : 2439
Age : 28
Registration date : 30/04/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 4:37 pm

Ah, če daš mačka kastrirat zaradi tega, da se ne potepa toliko okej ampak ni mus, da bo mačka pridna zdaj pa to. Če je maček star do enega leta je še možnost, ad se spreobrne, ko je pa starejši pa njegovega ''nagona'' o poteepanju ni možno povsem izbrisati iz spomina. Zato vrjetno maček star 2-3 let, ko se kastrirajo se ne spremenijo vedno.
Nazaj na vrh Go down
najchy
Moderator
najchy


Število prispevkov : 2446
Age : 29
Kraj : Strunjan
Registration date : 02/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 5:22 pm

Jaz se strinjam mi smo use muce do zdej sterilizirali.
Nazaj na vrh Go down
http://www.freewebs.com/najchy/
Maša
Admin
Maša


Število prispevkov : 3394
Age : 28
Kraj : SlovKonjice
Registration date : 25/03/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 6:02 pm

Mi smo mačka kastrirali preden je dopolnil eno leto, približno pri 9 mesecu Sramežljiv Ampak je vet rekel, da je ravno pravšnji, ni prestar in ni premlad...
Blue, naš maček je postal zelo vzvišan in veliko večji kot bi bil sicer(večji je od sosedovega koker španijela Huh No, za kakšna 2 cm manjši, drugače pa pravi velikan). Sploh ne mara, da bi se ga kdo po trebuščku dotikal, ker je zaskrbljen, da bo še enkrat šel ob jajčke Smejim se (čeprav je to nemogoče).
Ne gre nikoli ven iz naše ulice, je torej bolj ali manj zmeraj v okolici naše hiše, kar nam je všeč in srečo imamo, da tam okol ni toliko prometnih cest (so še tri ulice vmes do glavne ceste, ki je pa res zelo ''glavna'').
Če dežuje ali če je malo bolj mrzlo, je cele dneve v stanovanju in spi, ko ga pospremimo ven, da bi šel na wc, on se v stotinki spreobrne in šiba v hišo. Ko pa je vroče (kljub njegovemu 10 cm kožuščku) gre ven se sončit.. Nasmejan
Vglavnem, nas je veterinar prej opozoril, da bo maček zelo, zelo spremenil vedenje ob kastraciji.. Ampak mi smo vztrajali, da ga bomo kastrirali (je pa ob kastraciji postal tudi veliko bolj zaščitniški do ''njegovega'' teratorija in napodi vsako mačko, kar mi je tudi všeč).
Imel pa je smolo, da je kar v enem mesecu imel dve operaciji prvič kastracijo, potem pa ko se mu je že nekako zacelilo pa smo ugotovili, da ima ušesne garije (Se jezi) in je bošček šel še na eno operacijo(pri tej operaciji je bilo 50%, da živi 50%, da bo umrl, če pa bi se komaj rešil smrti pa bi po vsej vrjetnosti postal hrom ((vsaj tako je vet rekel)) - zaradi nerkoze). Zdaj pa mislim, da ima na drugem uhlju isto težavico kot jo je imel pred 7 leti... (Se jezi - bom nehala spamat z ušesnimi garjami). Jokam
Nazaj na vrh Go down
http://dogland.naspletu.com
Urška
Mlad pes
Urška


Število prispevkov : 4259
Age : 27
Registration date : 04/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 6:13 pm

blue je napisal/a:
Ah, če daš mačka kastrirat zaradi tega, da se ne potepa toliko okej ampak ni mus, da bo mačka pridna zdaj pa to. Če je maček star do enega leta je še možnost, ad se spreobrne, ko je pa starejši pa njegovega ''nagona'' o poteepanju ni možno povsem izbrisati iz spomina. Zato vrjetno maček star 2-3 let, ko se kastrirajo se ne spremenijo vedno.

Vem da ni nujno, se pa v veliki večini omeji smeh Sicer pa smo ga dali (oz bo šel) kastrirati predvsem zaradi zdravja Wink Star je pa zdej nekje 9-10 mesecev Obračam oči
Nazaj na vrh Go down
http://astor.slohosting.com/
blue
Admin
blue


Število prispevkov : 2439
Age : 28
Registration date : 30/04/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyTor Maj 27, 2008 6:18 pm

Nisem rekla, da ostanejo mačke enake. Nevem zakaj si Maša tako odreagirala. Pravim samo, da če mačka ne daste kastrirat do enega leta je možnost, da se ne spreobrne ampak se vrne na ''stare pote''. Za kastracijo nikoli ni prepozno pa če je star 5let idealen čas je pa 9-10 mescev Wink . Po večini se res spremenijo ampak jih moramo kastrirati pravi čas, preden se ''preveč razvije potepuški nagon''. Je pa isto kot pri psih... Wink .

Nevem kaj bi pa imela kastracija veze, da je Dino velik kot (skoraj) sosedov kokeršanjel. Čisto odvisno od pasme.
Nazaj na vrh Go down
Samojedka Nala
Mlad pes
Samojedka Nala


Število prispevkov : 475
Age : 27
Kraj : Maribor
Registration date : 11/04/2009

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptySob Apr 11, 2009 5:14 pm

Meni se zdi sterilizacija zelo pomembna,saj kuža ne more dobiti nekaterih bolezni npr. rak na maternici.Mi smo dali sterilizirati naše živalce obvezno!
Nazaj na vrh Go down
http://Anchek.webs.com/
Kopek.
Mladiček



Število prispevkov : 114
Age : 27
Kraj : Slov.Konjice
Registration date : 02/05/2009

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyNed Maj 03, 2009 12:08 pm

Nevem no.to je odločitev vsakega posameznika. Je pa res da ima teta švicarsko belo ovčarko in so jo dali stelirizirat in zdaj je ful spremenjena. Ful je nemirna. Pa baje je dobro da ima vsaj 1x ali 2x pred stelirizacijo mladiče.
Nazaj na vrh Go down
husky lover
Mlad pes
husky lover


Število prispevkov : 487
Age : 27
Kraj : Slov.Konjice(Tepanje)
Registration date : 11/01/2009

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyNed Maj 03, 2009 12:14 pm

Kopek. je napisal/a:
Nevem no.to je odločitev vsakega posameznika. Je pa res da ima teta švicarsko belo ovčarko in so jo dali stelirizirat in zdaj je ful spremenjena. Ful je nemirna. Pa baje je dobro da ima vsaj 1x ali 2x pred stelirizacijo mladiče.
da je dobr da majo? nesmejo!!!pes lahk umre
no zaj sm se to čudno izrazla.lahk majo mladiče ja sam pol lahk pričakuješ da bo psica dobila raka(na maternici? nism ziher) in umrla.drugače se pa strinjam da je to odločitev vsakega posameznika.
Luno smo mi dali sterelizirat pa mi je zdaj veliko boljša.
Nazaj na vrh Go down
Samojedka Nala
Mlad pes
Samojedka Nala


Število prispevkov : 475
Age : 27
Kraj : Maribor
Registration date : 11/04/2009

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyNed Maj 03, 2009 12:45 pm

Jaz se strinjam.Če naprimer samčka psa nimaš kastriranega ti vsako psico naskakuje.Mene so zeeeloo moti,ker poznam enega psa pa ni kastriran nonstop mi Nalo naskakuje pa še brez lastnika,ker pobegne iz ograde Ne Potem pa če se ga hočem znebit ga moram vedno jaz zapret v ogrado.Pa poleg tega kastracija/sterilizacija zmanjšuje nekatere bolezni Srečen
Nazaj na vrh Go down
http://Anchek.webs.com/
Maša
Admin
Maša


Število prispevkov : 3394
Age : 28
Kraj : SlovKonjice
Registration date : 25/03/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyNed Maj 03, 2009 12:47 pm

Zakaj bi pes umrl če ima mladiče? Ja itak lahko umre če je težek porod. Raka na maternici dobi, če psičko stereliziraš po porodu.
Aja. Pa daj nehaj s takimi, da je dobro 1x ali 2x imeti mladiče. Zakaj pa? Za zaslužek? Ne vem no, meni se to zdi brezvezno razmišljanje. Psu ni rojevanje v veselje, ampak je to zanjo hud napor. + tega je to zate dodaten brezvezen strošek. Me zanima gdo od "vzrediteljev čistokrvbih brez rodovnika" bo dal psu slikat kolke in ga testiral za druge dedne bolezni. Žal zaradi teh ljudi so zavetišča polna.
Nazaj na vrh Go down
http://dogland.naspletu.com
cotton candy
Mlad pes
cotton candy


Število prispevkov : 905
Age : 31
Kraj : Škofja Loka
Registration date : 02/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyNed Maj 03, 2009 3:20 pm

Mladiči brezvezen strošek?? Kaj Verjemi, da to skoraj povsod ne velja. Če so pasemski sploh ne, pa tudi če so mešančki lastniki ponavadi naredijo vse, da bi se dobro izteklo v tistih tednih po porodu. Pa tudi če se je zgodil 'ups'. Seveda pa zraven ne prištevam šteparje-čeprav tudi njim mladiči ne pomenijo dodatnega stroška, saj zanje na žalost ne zapravijo prav veliko..

Jaz svoje psice nisem dala sterilizirat, ker sem želela imeti leglo. To zdaj na žalost ni mogoče (oz. je, pa nočem), ampak imam zadržke, da bi jo dala zdaj. Naj bi se tveganje za zaplete pri sterilizaciji povečevalo s starostjo, poznamo pa tudi zgodbe, da naj bi se pes umiril, zredil, skodral (ki pa ne vem koliko so resnične), verjamem pa, da se spremeni..Nikoli ne veš ali na dobro ali na slabo..To pa je tisto, kar me najbolj drži nazaj..
Nazaj na vrh Go down
husky lover
Mlad pes
husky lover


Število prispevkov : 487
Age : 27
Kraj : Slov.Konjice(Tepanje)
Registration date : 11/01/2009

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyNed Maj 03, 2009 3:37 pm

Maša je napisal/a:
Zakaj bi pes umrl če ima mladiče? Ja itak lahko umre če je težek porod. Raka na maternici dobi, če psičko stereliziraš po porodu.
Aja. Pa daj nehaj s takimi, da je dobro 1x ali 2x imeti mladiče. Zakaj pa? Za zaslužek? Ne vem no, meni se to zdi brezvezno razmišljanje. Psu ni rojevanje v veselje, ampak je to zanjo hud napor. + tega je to zate dodaten brezvezen strošek. Me zanima gdo od "vzrediteljev čistokrvbih brez rodovnika" bo dal psu slikat kolke in ga testiral za druge dedne bolezni. Žal zaradi teh ljudi so zavetišča polna.
js sm to vse govorila če bi pred sterilizacijo meu pes mladiče Wink
Nazaj na vrh Go down
Maša
Admin
Maša


Število prispevkov : 3394
Age : 28
Kraj : SlovKonjice
Registration date : 25/03/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptyNed Maj 03, 2009 3:43 pm

Meni se zdi brevzene oz. dodaten strošek ko ljudje rečejo, da je treba imeti s psico 1x ali 2x mladiče, čeprav tisti "vzreditelji" res v najslabšem primeru niti ne cepijo psov, jih prodajo za zelo mastne cene in kot pasemske pse.
Nazaj na vrh Go down
http://dogland.naspletu.com
blue
Admin
blue


Število prispevkov : 2439
Age : 28
Registration date : 30/04/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptySob Jun 13, 2009 9:43 pm

cotton candy je napisal/a:
Mladiči brezvezen strošek?? Kaj Verjemi, da to skoraj povsod ne velja. Če so pasemski sploh ne, pa tudi če so mešančki lastniki ponavadi naredijo vse, da bi se dobro izteklo v tistih tednih po porodu. Pa tudi če se je zgodil 'ups'. Seveda pa zraven ne prištevam šteparje-čeprav tudi njim mladiči ne pomenijo dodatnega stroška, saj zanje na žalost ne zapravijo prav veliko..

Jaz svoje psice nisem dala sterilizirat, ker sem želela imeti leglo. To zdaj na žalost ni mogoče (oz. je, pa nočem), ampak imam zadržke, da bi jo dala zdaj. Naj bi se tveganje za zaplete pri sterilizaciji povečevalo s starostjo, poznamo pa tudi zgodbe, da naj bi se pes umiril, zredil, skodral (ki pa ne vem koliko so resnične), verjamem pa, da se spremeni..Nikoli ne veš ali na dobro ali na slabo..To pa je tisto, kar me najbolj drži nazaj..

Jaz ravno zaradi tega razloga ne dam nobenega psa/psico, ki ga/jo bom imela kastrirat ali sterilizirat (razen, če bodo kake zdravstvene težave). Seveda se vsak pes/psica po kastraciji/sterilizaciji ne umiri ampak jaz ne bom več tvegala(pa ne me zdaj narobe razumet, ker ne znam razložit). Sramežljiv
Nazaj na vrh Go down
Urška
Mlad pes
Urška


Število prispevkov : 4259
Age : 27
Registration date : 04/05/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptySob Jun 13, 2009 10:00 pm

Sam to da se pes po sterilizaciji pa kastraciji umiri pa nevem no. Ne vem
Jst mislim, da ne. Pomojem to ljudje mislijo, ker pač ponavadi po kastraciji oz. sterilizaciji so psi že odrasli oz. odrastejo in nekateri psi se umirijo ko odrastejo in potem verjetno veliko ljudi misli, da je to zaradi kastracije, sterilizacije.
Nazaj na vrh Go down
http://astor.slohosting.com/
blue
Admin
blue


Število prispevkov : 2439
Age : 28
Registration date : 30/04/2008

Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija EmptySob Jun 13, 2009 10:10 pm

Jaz pravim kake izkušnje imam s Capijem in kake so imeli nekateri drugi s katerimi sem se pogovarjala, in pes pri starosti 1,5 se je obnašal kot pes star 9let. Pa ne to tisto, da se ''umiri'' in pride iz pubrtete, prav pozna se na aktivnosti,... sicer res ne naskakuje,ne markira in ni več tečen, kot je bil ampak včasih imam prav občutek, da se mu ne ljubi niti naskakovat,markirat in biti tečen čeprav bi še tako hotel (tole je bil zgolj hec Smejim se ).
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kastracija/sterilizacija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kastracija/sterilizacija   Kastracija/sterilizacija Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Kastracija/sterilizacija
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Sterilizacija-kastracija

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: Zabava :: Ankete-
Pojdi na: